• Обновено
Coppertone ДЕЦА Сончање Континуирано Спреј заштитен фактор 50 (5.5 Унца) (Пакување може да се разликува)

Coppertone ДЕЦА Сончање Континуирано Спреј заштитен фактор 50 (5.5 Унца) (Пакување може да се разликува)

Rating 
DEN 139.20

Залиха
Во магацинот.

Од #1 педијатар препорачува бренд; да се Заштити вашето дете кожата од штетните УВ зраци со овој дерматолог-тестирани и педијатар-се препорачува бренд на очила.Континуирано спреј работи во секој агол, за максимално покритие и обезбедува широк спектар на UVA/UVB заштита.Водоотпорен (80 минути), ова формула останува на силни кога децата играат, па тоа нема да се кандидира во очите и стинг.Совршен за патување на плажа, отворено спорт, и играње во дворот, оваа сончање е погодно за секојдневна употреба.Овој пакет вклучува еден 5.5-унца заштитен фактор 50 спреј за сончање.Гласаа најголема Доверба Сончање бренд од страна на Американските купувачи врз основа на 2020 Brand Spark Американски Доверба Студија.Помогне на вашите деца да избегнете изгореници додека тие си играат надвор, со Coppertone ДЕЦА Сончање Континуирано Спреј.Заштити вашето дете кожата од штетните УВ зраци со овој дерматолог-тестирани и педијатар-се препорачува бренд на очила.Континуирано спреј работи во секој агол, за максимално покритие и обезбедува широк спектар на UVA/UVB заштита.Водоотпорен (80 минути), ова формула останува на силни кога децата играат, па тоа нема да се кандидира во очите и стинг.Совршен за патување на плажа, отворено спорт, и играње во дворот, оваа сончање е погодно за секојдневна употреба.Овој пакет вклучува еден 5.5-унца заштитен фактор 50 спреј за сончање.

Основни карактеристики

Најдобри понуди