• Обновено
Danese Milano Ирска Слика Рамка | Црна

Danese Milano Ирска Слика Рамка | Црна

Rating 
DEN 14040.00

Залиха
Во магацинот.

Danese Milano Ирска Слика Црна Рамка.ИРСКА FRAMEIreland е рамка во сатен-заврши elasticated гума поставена на лист methacrylate со МЕДИЈАПАН backboard.Чиста едноставноста на парче беше исклучително иновативни во споредба со техники кои се користат за производство на традиционалната слика рамки.Спецификации : Тип : Гума frame Materials : Гума, Methacrylate, MDFManufacture година : 1970 Designer : Бруно Munari Since своето основање во 1957 година, Danese е разгледување на човекот и неговите потреби се основни.Danese има исто така бил центар за експерименти, кои имаат генерирано основните одговори на потребите на општеството и неговата еволуција.Дизајнери како што се Бруно Munari и Enzo Mari се прави италијански дизајн историјата преку развивање на иновативни производи кои се современи и безвременски толкувања на објекти за секој ден употреба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди