• Обновено
Lunarlipes ST6817 Термометар Hygrometer, Дигитални Температура Влажност Метар, Рачни Термометар Hygrometer со Околината, Точка, Влажни Сијалица за Отворен и Затворен, Max/Мин Чекање, LC

Lunarlipes ST6817 Термометар Hygrometer, Дигитални Температура Влажност Метар, Рачни Термометар Hygrometer со

Rating 
DEN 1103.76

Залиха
Во магацинот.

Следат термометар сува и влажна крушка, Тоа може точно да се измери било средини температура, релативна влага (RH), точка, и влажни сијалица температура.На лесен-за-користење интерфејс го прави тоа за широк опсег на температура и влажност, следење апликации вклучувајќи винарска визба складирање, цигари складирање, оранжерии, дома затворен на квалитетот на воздухот, расадници, музика соби, библиотеки, подруми и гаражи.Тоа дизајниран да ги комбинира функциите на влажност метар, температура метар, влажни сијалица температура и точка температура.И има максимална/минимална/data hold и слаба батерија индикација функции.【ДИГИТАЛНИ ТЕРМО-HYGROMETER】На hygrometer термометар е нов тип на дигитална температура и влажност метар.Резолуција : 0. 【ПОВЕЌЕ ФУНКЦИИ HYGROMETER ТЕМПЕРАТУРА 】Дигитални влажност температура метар.Тоа е исто така корисни за потврдување на влажност и температура за оптимално сликарство и по завршувањето услови.Задоволството на клиентите е нашиот неуморен извршување.Температурата опсег : -20℃(-4℉) - 60℃(140℉).Складирање на податоци, ②. -20 до 0°C (-4 32°F) 0.Нормално, вие не треба да се калибрира, бидејќи тоа беше калибриран пред породувањето. 45 до 60°C (113 140°F) 0.И има максимална/минимална/data hold и слаба батерија индикација функции.Ако сакате да го калибрирате тоа, таа има потреба од примарен стандард извор, ние ви препорачуваме само професионални инженери може да се калибрира метар. 【ПО ПРОДАЖБА ГАРАНЦИЈА】100% пари гаранција за враќање - За било која причина, не сте задоволни, можете да барате замена или целосно враќање на средствата.Димензии : 180 * 60 * 29mm / 7. 【ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ】 : дигитална hygrometer е погоден за канцеларии, библиотеки и кина.Тоа е исто така корисни за потврдување на влажност и температура за оптимално сликарство и по завршувањето услови.

Основни карактеристики

src=https:
//images-na.ssl-images-/images/G/01/x-locale/common/grey-pixel.gif class=a-spacing-base a-lazy-loaded data-src=https

Најдобри понуди