• Обновено
Топ Редовни Бања Ладилници со САД Приклучокот, 100 до 240 V, 50/60 Hz, 250 w

Топ Редовни Бања Ладилници со САД Приклучокот, 100 до 240 V, 50/60 Hz, 250 w

Rating 
DEN 2184.00

Залиха
Во магацинот.

1/10 големината на стандард за ладење единици.Потрошувачката на енергија на само 250 w.Едноставни за ракување со ниска одржување.Ладење фанови се само подвижни делови.ПС бања ладилници се состојат од thermoelectric ладење единица и посебна напојување.Единица може да се инсталира лесно врз било бања со два инчен дијаметар на отворот во својата маска.Едноставно место на ладење единица во отворањето, безбедна вграден во стеги и да го прикачите на напојување.Ладење е постигнато thermoelectrically, елиминирање на потребата за цевки конекции и циркулација на refrigerants.Кога снабдувањето со електрична енергија е вклучена ПС континуирано ладење веднаш почнува да се намали бања на температура под амбиент.Температурата е контролирана од страна на бања е вграден во circuitry.На амбиентална температура од 25°C или подолу, ПС може да се излади било течност бања надолу за толку ниско, како 10°C ако бања може да се постави за контрола на таа температура.ПС исто така, може да се користи за подобрување на температурата на стабилноста на вискозност вани кога оперативни блиску или под собна температура.

Основни карактеристики

Најдобри понуди