• Обновено
ViewSonic PJD5234 XGA DLP Проектор, 2800 ANSI Lumens, 3D Blu-Ray w/HDMI, 120Hz, Црна

ViewSonic PJD5234 XGA DLP Проектор, 2800 ANSI Lumens, 3D Blu-Ray w/HDMI, 120Hz, Црна

Rating 
DEN 6600.00

Залиха
Во магацинот.

Тенок дизајн, 3.И со 15000 : 1 контраст (со Dynamic Eco), на PJD5234 е светла избор за бизнис и образование.Dynamic Eco - светлината на 30% за снимање на публиката се фокусира & заштеда на енергија.Долготрајни сигурен квалитет на слика & супериорен боја performance View Sonic DLP проектори обезбеди сигурен квалитет на слика можете да им верувате и супериорен боја претставата може да смета на, по илјади часа на употреба.Клучни Карактеристики : 2,800 ANSI lumens за јасна и светла images Brilliant Color технологија овозможува исклучителни екранот quality Virtually одржување-бесплатно со филтер-помалку design Long-трајни сигурен квалитет на слика & супериорен боја performance3 D Blu-ray подготвени со HDMI6-сегмент боја тркала дизајн, авто извор откривање, поддршка за HD сигнали & интегрирани speaker Dynamic Eco технологија за целосна контрола на публиката е focus PC 3 D-подготвени & до 120 Hz освежете го оценувате напојува со DLP Линк Technology Long светилка живот до 6,000 часа*Еколошки Еко-режимот заштедува пари и power Small & светлина за лесно portability Industry-водечките рок на гаранција : 3 години ограничена гаранција за делови и работна сила, 1 година на светилка, и слободни 1 година Изразат Размена услуга 2800 lumens блесне во речиси секоја поставување Користи помалку w по лумен од други споредливи проектори.Од Производителот на Производот Description The View Sonic PJD5234 е идеален за проектор во канцеларија или на кампусот. **Една година Изразат Размена Услуга бара производ регистрација.Мерење само 3.Ослободете живописни 3 D искуство со View Sonic PJD5234 проектор денес.7 lbs, на тенок дизајн на PJD5234 го прави совршен проектор за tabletop или таванот-монтирани се користи во двете училници и корпоративни канцеларии.За разлика од LCD проектори за кои е потребно корисниците да се исчисти, или понекогаш заменете, филтри на секои 100 до 300 часа на работа, View Sonic PJD5234 проекторот е филтер-помалку дизајн елиминира филтер за чистење или замена на филтер.Brilliant Color Technology The View Sonic PJD5234 проекторот со Brilliant Color технологија карактеристики мулти-боја на обработка за да се произведе зашеметување, живописни бои.Ова дава речиси нула одржување, ви заштедува значително долари и труд во текот на проекторот е животниот век и ги намалува вашата вкупна цена на сопственост (TCO).7 фунти, View Sonic е PJD5234 е лесен и компактен, што го прави совршен пренослив проектор за мобилни продажба и за бизнис патници.PC 3 D-Подготвени / 120 Hz освежете го оценувате напојува DLP Линк Technology With поддршка за DLP Линк технологија, ќе има неверојатни 3 D способности на располагање.Таа обезбедува неверојатно јасни слики со 2700 ANSI lumens, 15000 : 1 контраст размер и XGA 1024x768 мајчин решение.За разлика од останатите технологии кои се користат само 3 основни бои за да се произведе слика (како што се LCD), на PJD5234 користи до 6 посебна бои.Оваа карактеристика овозможува презентери лесно да се префрлат на публиката се фокусира кога проектор не е во употреба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди