• Обновено
Од Суштинско Значење Bluegrass: Bluegrass Евангелието

Од Суштинско Значење Bluegrass: Bluegrass Евангелието

Rating 
DEN 335.76

Залиха
Во магацинот.

Од суштинско значење Bluegrass : Bluegrass Евангелието е вториот албум во основните Bluegrass Серија.Тоа содржи 20 безвременски евангелието песни изведена од врвни bluegrass уметници, вклучувајќи Blue Ridge, Лари Stephenson, Селото Пејачи, На Osborne Браќа, Фил Leadbetter, и многу други.Со такви класици како Поблиску Прошетка Со Тебе, Рок На Вековите, Лошо Летаат Далеку, и многу други.Од суштинско значење Bluegrass : Bluegrass Евангелието е мора да има за секој љубител на евангелието музика.

Основни карактеристики

Најдобри понуди