• Обновено
Andryani 1 Компјутер од Низок Профил 1 x USB3.1, PCIe Gen3.0 x2 Експанзија Картичка

Andryani 1 Компјутер од Низок Профил 1 x USB3.1, PCIe Gen3.0 x2 Експанзија Картичка

Rating 
DEN 3695.04

Залиха
Во магацинот.

Интерфејс Картичка Тип : USB Картички.PCIe Генералот 3.0 x2 автопат до 16 Gbps.Моќ барање : 5 V преку SATA 15pin моќ конектор.ECU02 е PCIe Генералот 3.0 x2 експанзија картичка со една внатрешна 20pin USB 3.1 Gen2 конектор дека го поддржува една USB Тип-C порта на случаи или пред панели.Таа поддржува UASP (USB Attached SCSI Протокол) за подобрување на перформансите и оперативни системи со x HCI (e Xtensible Домаќин Контролер Интерфејс), исто така може да лесно да се работи со и да ја инсталирате ECU02 без потреба за никакви драјвери.За оние кои бараат да се надополни или да додадете дополнителни USB 3.1 Gen2 Тип-C порта на нивниот компјутер, ECU02 е-мора да има надградба.

Основни карактеристики

Најдобри понуди