• Обновено
Kimble 422530-0500 Хроматографија TLC Reagent Sprayer со Завртка Тема Земјата Зглобовите, 24/40 Стандард Коси Заеднички, 500mL Капацитет

Kimble 422530-0500 Хроматографија TLC Reagent Sprayer со Завртка Тема Земјата Зглобовите, 24/40 Стандард Коси

Rating 
DEN 6264.00

Залиха
Во магацинот.

24/40. 500 m L. 105 x 273 mm.Врската помеѓу sprayer главата и колба е направен со посебна завртка тема земјата заеднички, поврзување капа и расклатување прстен.Ако заеднички некогаш "замрзнува" од reagent crystallization или остатоци формирање, едноставно unscrew на поврзување капа назад кон единствена расклатување прстен и заеднички лесно ќе дојде, освен.Овие распрскувачи ќе работат на како мали како 1 psi (0.07 kg/cm2) воздушен притисок со оптимални резултати во 3-5 psi (0.21-0.35 kg/cm2).На поврзување капа, расклатување прстен и о-прстен треба да се отстранат пред autoclaving.

Основни карактеристики

Најдобри понуди