• Обновено
Goziy Зачукуваше Бакар Шише за Вода 750 ml, %100 Бакар и рачно изработени, Гроздобер Модерен Дизајн, Конзервирани во внатрешноста, (Бакар)

Goziy Зачукуваше Бакар Шише за Вода 750 ml, %100 Бакар и рачно изработени, Гроздобер Модерен Дизајн, Конзервирани

Rating 
DEN 407.76

Залиха
Во магацинот.

Зачукуваше Бакар Шише За Вода. %100 Бакар и рачно изработени.Конзервирани во внатрешноста.Специјален дизајн занаетчиски,.Специјален Подарок.Опис; %100 бакар и рака обработка.Тоа не потемни и discolour. (Сите бои се исто така 5 години гаранција) На внатрешни работи е конзервирани.Стилски и лесен за употреба производ за здравство.Конзумирање на многу чиста вода секој ден е од исклучително значење за нашето здравје.Водата е природно чисти кога се чуваат во бакар сад.По некое време, водата станува безбедно да се пие.Ако ви се пијат три чаши вода на ден, од бакар сад, вашето тело ќе добие доволно бакар.Тука се придобивките на вода што чекаше во бакар сад. 1 - ги Штити против waterborne болести. 2 - го Штити дигестивниот систем. 3 - го Прави лесно да се изгубат тежина. 4 - Ги Штити Здравјето На Срцето. 5 - Обезбедува здравјето на кожата. 6 - Тоа е добро за анемија 7 - го Забавува процесот на стареење. 8 - Бременост процес. 9 - се Грижи за непречено функционирање на тироидната жлезда. 10 - Тоа платите војна против Alzhemir е болест.Димензии : Висина : 10.63 inc ( 27 cm) База : 2,75 inc (7 cm) Тежина : 0,88 – 1,10 lbs (400-500gr) 750 мл вода.ВАЖНО : Производи стана untinned поради користење, треба да бидат конзервирани повторно за здравство.Не измијте ги во садот за миење.Не користите дамка смена тешки хемикалии.Не бришење или нула со тешко материјали !!!Затоа што на посебен слој, не се користи во печка или печка.Таму би можело да биде разликата за inlaids од оригиналната слика на производи што се должи на рачно изработени производство.Се препорачува миење ќе биде со течен детергент.

Основни карактеристики

Најдобри понуди