• Обновено
RESTEK 24065 Термички Desorption Цевка, Unconditioned, Carbopack Б/SIII, 1/4 OD, 3-1/2 Должина, Стакло (Пакување од 10)

RESTEK 24065 Термички Desorption Цевка, Unconditioned, Carbopack Б/SIII, 1/4 OD, 3-1/2 Должина, Стакло (Пакување

Rating 
DEN 3269.76

Залиха
Во магацинот.

Број на sorbents да се соберат широк спектар на испуштање на VOCs.Користете корозија-отпорни, стаклени цевки за одлична пасивност; овозможи следење на sorbent кревет состојба.Изберете од не ' рѓосувачки челик цевки за поголема издржливост во областа.Не примерок пумпа се потребни за пасивна земање на мостри со дифузија капи.Поединечно гравирани со единствен сериски број на пригоден примерок идентификација.Робустен баркод - најсигурни "код 128" формат - на цевка за евидентирање и следење.Висок квалитет на топлинска desorption цевки се погодни за ppt да ппм концентрации на испарливи органски соединенија (VOCs) во околината, затворен, лично, и на индустриската хигиена средини.Одговара Знаци (ULTRA и ЕДИНСТВО), Perkin Elmer, и Shimadzu термички disrobers.Спакувани цевки дојде со извештај детали вкупната маса на sorbent во цевка; условен цевки, исто така, вклучуваат празно chromatogram.

Основни карактеристики

Најдобри понуди