• Обновено
Tektrum 70 X 70 инч Квадратен Damask Жакард Tablecloth Табела Покрие - Водоотпорен/Истури Доказ/Дамка Отпорни/Навремено Слободни/Тешки - Одлично за Банкет, Партии, Вечера, Кујна, С?

Tektrum 70 X 70 инч Квадратен Damask Жакард Tablecloth Табела Покрие - Водоотпорен/Истури Доказ/Дамка Отпорни/Навремено

Rating 
DEN 598.08

Залиха
Во магацинот.

Микрофибер.Дизајн : Tablecloth големина 70" x 70"; Лесна еден-парче дизајн; Пати во текот hemmed рабови; размена на Инстант setup - Не клипови или сврзувачки елементи потребни.Лесно да се Грижи : Водоотпорен, отпорни на дамки, истури доказ, масло доказ, навремено слободен; Лесен за чистење со крпа или салфетка кога случајно spills се случи; Машина за миење студено нежни, собори сува ниска, рака мие најдобар; Лежеше рамен да се исуши; Мијат/сува пред првата употреба да ги отстраните брчките.Елеганција : се Создаде поканува амбиент за вашите гости; безвременски damask флорални шема дизајн е многу смирувачки на очите; Може да се користи за дели под маса тркачи, чипка toppers, облоги, итн.Совршен за специјални прилики и секојдневно јадење.Материјал : Направен од врвен квалитет тешки 100% полиестер микрофибер материјал - најдобра заштита декорација за маси/ќе трае многу години .Цена за tablecloth само : Други украси не се вклучени.Оваа Ставка Вклучува Еден (1) 70"X70" Плоштад Damask Tablecloth.Опис на производот : Оваа лесна висок квалитет на едно парче дизајн класичен солидна damask ткаени жакард tablecloth ви овозможува да додадете контакт на класа и елеганција на какви било посебни настанот, и да се создаде поканува амбиент за вашите гости.На tablecloth е accoutered со безвременски damask флорални шема дизајн смирување на очите.Тоа може да се користи за дели под маса тркачи, чипка toppers, облоги, итн.Совршен за специјални прилики и секојдневно јадење.На tablecloth е направен од 100% тешки полиестер микрофибер материјал, ќе трае многу години.Повеќе бои се на располагање.

Основни карактеристики

Најдобри понуди