• Обновено
Солиден Риџ 11230.16 Елита Евра Guard Комплет, Светлата, Суровини; 07-18 Jeep Wrangler JK/JKU

Солиден Риџ 11230.16 Елита Евра Guard Комплет, Светлата, Суровини; 07-18 Jeep Wrangler JK/JKU

Rating 
DEN 1199.76

Залиха
Во магацинот.

Изградена на фрлија алуминиум и кој класичен суров алуминиум заврши, Солиден Риџ Елита серија Светлата guard ќе посебна вашиот екипаж од толпата.Кога станува збор за заштита на вашиот фарови, го избере најдобриот - Солиден Риџ Елита.Додека некои се задоволни да се вклопи во толпата, други претпочитаат да се издвоите, знаејќи дека тоа е невозможно да се направи вашата марка со едноставно мешање во.Недовршениот суров алуминиум ви овозможува да се наслика чувари на вашата специфична боја и им даде на вашиот Џип со елегантни, солиден изглед.Пет годишна Гаранција : Нашата Солиден Риџ производи се покриени од страна на водечка индустрија на 5 година гаранција и Солиден Риџ Подни Облоги имаат Ограничен Живот Гаранции обезбедување на клиенти со поправка или замена предмет на одредени заеднички исклучоци.Не вежба за инсталација.Елита Светлата Стражари : Елита Светлата Чувари tooled од квалитетот фрлија алуминиум, така што тие се лесни уште неверојатно силна.Заштитете го Вашиот Jeep : На трајни фрлија алуминиум изградба штити вашиот фарови против остатоци.Солиден Риџ Елита Светлата чувари се совршен додаток на вашата JK е скара и да го инсталирате во минути.Теренски Додатоци : Добие сериозни за off-возење со различни забавува куки, hitches и колекции кои се даде начин за излез во леплива ситуации.Ние нудиме winches, обновување опрема, цевки врати, огледало колекции и повеќе додатоци.Иновативни патентиран дизајн, високо-квалитетни материјали и ексклузивни премиум бои се комбинираат за еден засебен стил и солиден настап како ниеден друг.

Основни карактеристики

Најдобри понуди