• Обновено
Sargento Природни String Сирење Ужинка, 12-Count

Sargento Природни String Сирење Ужинка, 12-Count

Rating 
DEN 710.40

Залиха
Во магацинот.

Со 7 Грама протеини по порција, Sargento String Сирење, има повеќе протеини отколку служат на бадеми, путер од кикиритки, hummus или јајце.Sargento String Сирење е природен извор на Калциум, секој поединец да се држиме содржи 20% Калциум и 80 Калории.Овие Проценти Дневни Вредности се базираат на 2,000 калории исхрана.Кога ви треба брз и вкусна закуска на плима повеќе, изберете Sargento String Сирење да им помогне на гориво преку ден.Оваа цел вклучува еден од 12-унца пакет на String Сирење, која содржи 12 индивидуални стапчиња.Во некоја рака да оди форма со 8 грама протеини, блага, млечен вкус на Моцарела прави одлична закуска за сите на свој или на спарени со свеж зеленчук или крекери.

Основни карактеристики

Најдобри понуди