• Обновено
YourMurano Стакло Скулптура Личи Орел со Златен Лист Детали - Сокол Летаат

YourMurano Стакло Скулптура Личи Орел со Златен Лист Детали - Сокол Летаат

Rating 
DEN 936.00

Залиха
Во магацинот.

Декоративни стакло скулптура на секој рачно изработени со чисто стакло и злато лист детали.Додава еден допир на стил и луксуз во вашата соба.Висина : 27,55" - Длабочина : 12,99" - Должина на : 14,17" - Тежина : 6,61 lb. 100% сертифициран од страна на Murano Стакло трговска Марка на Потекло на италијанскиот Закон, Марка на Потекло Код : 023. Се одликува со стакло професионалци со најнапредните пакување техники.Murano стакло суровини песок, сода и натриум нитрат, се меша со рака во топлина-отпорни crucible и потоа ги спои во печката дека може да достигне до 1.400°C. Кога елементи се спои заедно слатка паста се спушти од 1400°C до 1100°C. Во овој момент, ставете е "солиден", е доволно да се обликувани од стакло уметничките.Секоја точка во Your Murano е обезбедена од страна на ознака на Потекло "Vetro Artistico Murano" поставување на страна на еден италијански законот на државата (Regione Венето lex.n. 70 од 23 декември, 1994) за заштита на потрошувачите и за зачувување на автентичноста на овој рачно изработени Направени во Италија производ против фалсификатите и имитации.Оригиналниот Murano Стакло креации, со своите висок квалитет, се одличен декорација за најелегантен куќи во светот.

Основни карактеристики

Најдобри понуди