• Обновено
5/8 Нога x 1/4 Круна 18GA 304 Нерѓосувачки L10 Staples 5M Кутија

5/8 Нога x 1/4 Круна 18GA 304 Нерѓосувачки L10 Staples 5M Кутија

Rating 
DEN 1458.72

Залиха
Во магацинот.

Ве Молиме Потврдете Спојувач Компатибилност Пред Да Нарачате. 304 од не ' Рѓосувачки. 5/8". 5,000 брои. 304 од не 'Рѓосувачки Челик staples SSL10 Овие 5/8" должина на 304 Нерѓосувачки Челик staples се 1/4" круна 18 колосек.Направени за да ги собере Senco L серија и слични staplers.Користете 304 Одделение од Нерѓосувачки Челик за надворешна употреба апликации за да се избегне fastener корозија и промена на бојата.Се препорачува за ACQ третираат граѓа, cedar и redwood.Секоја кутија содржи околу 5,000 staples.Апликации Вклучуваат : Отворено проекти со ACQ притисок третираат граѓа, cedar, redwood, и кисели или масло врз основа егзотични дрва за Кабинети, casebacks, фиоки, apiaries, тапацир, пролет прилог, insulative плашт, underlayment, soffits, калапи, трим, решетки, тврдо дрво подови и тиково отворено мебел.

Основни карактеристики

Најдобри понуди