• Обновено
Createx 2oz Candy2o Најпопуларните Бои Сет со Редуктор и 4050+ UMOs

Createx 2oz Candy2o Најпопуларните Бои Сет со Редуктор и 4050+ UMOs

Rating 
DEN 1920.00

Залиха
Во магацинот.

Createx 2oz Candy2o Најпопуларните Бои Сет со Редуктор и 4050+ UMO мешање елементи.Вклучува : 4650 2oz - Candy2o Крв Црвена 4652 2oz - Candy2o : Текила Жолта 4657 2oz - Candy2o Caribe Сина 4659 2oz - Candy2o на Дип Парпл, 4660 2oz - Candy2o Отров Зелена 4011 16oz - Брзо Сува Редуктор 4050 16oz - Createx 4050 Сјај UVLS Јасно БОНУС - NO-NAME Мини нерѓосувачки челик мешање објекти да се готви вашиот бои пред употреба.Тие се надвор од овој свет.Мерка 0.232" низ.Количина : 10 UMO е (неидентификувани мешање објект) 1 Spray Gunner Налепница Вклучени!На база на вода, 100% Транспарентен Анилин Бои.За употреба како airbrush боја и во средината на грбот во текот метален база.Се концентрира : Додадете 4050 UVLS Сјај Јасно или 4030 Балансирање Јасно да candy2o Мешање Упатства 4050 UVLS Сјај се препорачува превозникот за candy2o.Тоа го заменува 4030 Балансирање Јасно како тоа им овозможува на повеќе дури и потешки боја со државниот грб. 4050 особено е препорачливо кога се применуваат со спреј пиштол.Airbrush : Секој совет-големина, 18 – 27 psi Додадете 4050 или 4030 10% - за 300% по вол., потоа со тенок 4011 Редуктор 5% - 20% по вол.Спреј Пиштол : 1.2 – 1.3 мм, 18 – 22 psi Овозможи candy2o се меша да се acclimate за 10+ минути пред прскање Микс 4050 3 : 1 candy2o, а потоа со тенок 4011 Редуктор 5% - 10% по вол.Се применуваат 4040 Крварат Тајна над candy2o за да се спречи крварење [истекување] на бои во топ-обложена бои и јасни.

Основни карактеристики

Најдобри понуди