• Обновено
Labomed UVD-2950 Spectro UV-VIS Двојно Зрак КОМПЈУТЕР Скенирање Spectrophotometer

Labomed UVD-2950 Spectro UV-VIS Двојно Зрак КОМПЈУТЕР Скенирање Spectrophotometer

Rating 
DEN 1051.20

Залиха
Во магацинот.

0 Abs Stray светлина.Резултатите се пресметуваат врз основа на кориснички дефинирани критериуми и вклучуваат К-фактор пресметки.На 1nm пропусен опсег обезбедува пониски детекција на граници и за подобрување на сигналот-на-бучава перформанси.Сплит-зрак спектрометар со dual-детектор обезбедува квалитативни и квантитативни анализи во различни апликации вклучувајќи хемија и биохемија, клинички анализа, фармацевтски и земјоделски истражувања, контрола на квалитет и истражување.Врши протеини, нуклеински киселини, и на ДНК/РНК микро и макро мерења.Операции се извршуваат од страна на софтвер вклучуваат photometry, спектар скенирање, и quantitation мерења.На волфрам (W) и деутериум (D2) светилки автоматски да се промени со бранова должина, и силициум photodiode детектор ја намалува бучавата.Photometric анализа мерки transmittance и апсорпцијата на еден до 10 бранови должини.2 nm Photometric спектар-0.Функции вклучуваат снимање и вчитување на податоци, Врв-Долината избор, пресметка деривати, печатење на податоците што се потребни или на одредени интервали, активност пресметка, курсорот лоцирање, зумирање, и На конверзија.Инструментот има фиксен 1nm спектрален опсег и 190 да 1,100 nm бранова должина опсег за употреба во ултравиолетовото и видливо светло спектрален опсег.УВ-ПОБЕДИ софтверски пакет кој им овозможува на податоци да се собираат, чуваат, и анализирани, и им овозможува на инструментот да се кандидира директно од компјутер.На RS-232 C интерфејс овозможува податоците да бидат префрлени на компјутер (се продава одделно).На позадинско осветлување на LCD дисплеи photometric вредности и спектрална криви, и осетлив на допир копчиња леснотија чистење и спречување на течности од внесување на уредот.RS-232 порт, обезбедува податоци за извоз на КОМПЈУТЕР (се продава одделно), и УВ-ПОБЕДИ 6.

Основни карактеристики

Најдобри понуди