• Обновено
(D) Сол Чувар - Jar Laguiole Berard француски Круг Конкретни Сол Визбата (6 PC)

(D) Сол Чувар - Jar Laguiole Berard француски Круг Конкретни Сол Визбата (6 PC)

Rating 
DEN 7199.76

Залиха
Во магацинот.

Сол Визбата Сет Вклучува : Керамички Тегла и Капак.Капакот е рачно изработени Од едно Парче од Маслиново Дрво, Сад Направени од Керамички.Чувајте Ги Вашите Сол Сместен Во Овој Стилски Маслиново Дрво И Керамика Сол Чувар.Пополни Оваа Сол Чувар Со Она Што Леќата Или Билка Твоето Срце Желби.Направени во Франција.Се наоѓа во планините на Прованса, Berard е специјализирана за креирање на рачно направена од маслиново дрво одбори, чаши и кујнски прибор од 1892. Оваа убава и интригантна сол чувар што го прави да кујна уникатен.Со својот широк устата и здрав база, оваа сол чувар го прави лесен и удобен да го зграби краен случај и сезоната на вкус како ќе се готви.

Основни карактеристики

Најдобри понуди