• Обновено
Fluke Калибрација 5622-16-S Брз Одговор Platinum Отпорност на Сонда, 1.6 mm Кол, Лопата на Гкл

Fluke Калибрација 5622-16-S Брз Одговор Platinum Отпорност на Сонда, 1.6 mm Кол, Лопата на Гкл

Rating 
DEN 2318.40

Залиха
Во магацинот.

СОНДА, БРЗ ОДГОВОР PRT, 1. 6 МИЛИМЕТРИ КОЛ.Лопата повлечи конектор совети.Мала сонда дијаметар - 100 X 1. 6 mm (4 X 0. 06 in).Населување толку брзо како и 3. 0 секунди.Достапни како DIN/IEC Класа PRTs.На Fluke Калибрација серија на брз одговор PRTs вклучува четири модели со нерѓосувачки челик sheaths кои се движат од 0. 5 3. 2 мм (0. 02 0. 125 во) во дијаметар.Бидејќи овие високо-квалитетни жица-рана сензори доаѓаат во мали пакети, преносот на топлината на сензори се случува брзо.Населување од 0 степени-C до 100 степени-C се толку брзо како 0. 4 секунди.Потопување барања за овие сонди, исто така, е голем плус, кои се движат од само 10 mm до 64 mm (0. 4 2. 5 инчен), во зависност од моделот.Добивање во плитки или тесни места не е проблем.И бидејќи овие сонди може да се справи со температури од -200 степени-C до 350 степени-В, тие се повеќе разноврсна од повеќето thermistors. 5622 PRTs дојдат со две калибрација опции.Uncalibrated, секој од овие сонди се согласува да DIN/IEC Класа барања со точност од +-0. 15 степени-C на 0 степени-C и +-0. 55 степени-C на 200 степени-C и -200 степени-В. од друга страна, секој Модел 5622 PRT може да се купи со Модел 1923-4-N ITS-90 Споредба Калибрација, која вклучува седум поени од -197 степени-C до 300 степени-C. Со калибрација, краткорочни accuracies се постигне добар како +-0. 04 степени-C на 0 степени-В. Отчитување опции за Моделот 5622 PRTs вклучуваат Fluke Калибрација е 1523/1524 Рачни Термометри или 1529 Benchtop Термометар.Секој од овие readouts ќе го прочитате вашиот PRT како стандард DIN/IEC сонда или како поединечно калибриран PRT.

Основни карактеристики

Најдобри понуди