• Обновено
ExpertPower 100W Флексибилни Соларни Панел| Висока Ефикасност Модул со Monocrystalline Maxeon Соларни Ќелии за RV, Брод, Кампување и Генератор Полнење Апликации

ExpertPower 100W Флексибилни Соларни Панел| Висока Ефикасност Модул со Monocrystalline Maxeon Соларни Ќелии

Rating 
DEN 4296.00

Залиха
Во магацинот.

Гаранција : На Соларен Панел е поддржан од страна на Sun Power е 5 - годишна моќ и 2-годишниот производот, гаранција, исто така, ќе се обезбеди пријателски услуги на клиентите тука секогаш ќе биде среќен да ви помогне.Лесен-за-следење упатство за инсталација е предвидено со секој панел.Таблите мора стандард брзо да се поврзете кабли.Врвен квалитет На : Sun Power Соларен Панел е направен од страна на највисока ефикасност Maxeon Monocrystalline премиер соларни клетки, кои можат да ја испорача највисоката излезна моќ и највисок капацитет од неговата неспоредлива/индустрија—најдобри 22-25% ефикасност во овој вид на класа.Панелот може да се инсталира со лепила и/или користењето на не ' рѓосувачки челик grommets на панел.4 кг и може да биде флексибилен до 30 степени дека е лесно да се носат наоколу и да го зголеми достапниот простор за вашиот RV, брод, караван за време на кампување и патување сценарија.Лесен за Инсталација : На Соларен Панел изграден со MC4 кабел конектори, кои лесно можат да се приклучиш во и надвор со соларни генератори и пред-drilled дупки на задниот дел од панелот е да им помогнеме да се качи со вашите возила, брод, RV или на други места ви треба.Преносни : Со користење на врвот одделение, светло-тежина полимерни материјали, овој соларен панел само тегови 4.Издржливи : вистински Sun Power панел е изграден на цврста купер фондацијата која е отпорна на моќта на тежината преку пукање и корозија, како и силен, издржлив & времето е Отпорен на заштита (На Микро Делница кутија има IP67 заштита), кој можете да го користите вашиот соларен панел во било каков вид на средина без никакви грижи.Конструиран за извршување, со цел за издржливост.

Основни карактеристики

Најдобри понуди