• Обновено
EF ECOFLOW РЕКАТА Про Соларни Генератор 720Wh со 110W Соларен Панел, Преносни Моќ Станица Моќ за Повеќе Уреди, Надополнување 0-80% во Рок од 1 Час, за Кампување, на Отворено, за И?

EF ECOFLOW РЕКАТА Про Соларни Генератор 720Wh со 110W Соларен Панел, Преносни Моќ Станица Моќ за Повеќе Уреди,

Rating 
DEN 22752.00

Залиха
Во магацинот.

Ако сакате да се поврзете два соларни панели на РЕКАТА Про моќ станица, ќе треба да ги поврзете во паралела. Бидете сигурни дека не постојат објекти за блокирање на соларен панел.Употреба на Eco Flow 160 W Соларен Панел за полнење на РЕКАТА Про во 7. Отстранете го конектор, вклучете го повторно, и проверка на статусот на екранот.Ако сте со користење на Eco Flow соларен панел за соларна полнење, ве молиме погледнете го следново упатство да добиете најмногу енергија од сонцето : .Совети за користење на соларни панел : .90° навалите агол е обично доволна.Ве молиме погледнете го упатство за комплетен сет на инструкции.Тоа нуди до 720 Wh моќ, а тежи само 16. ⚡[НАДОПОЛНУВАЊЕ ОД 0-80% во РОК од 1 ЧАС] : патентираната Eco Flow X-Крак технологија ви овозможува да ја полните РЕКАТА Про од 0-80% во рок од еден час и нуди целосна наполнетост во само 1.На ETFE филм обезбедува дополнителна заштита против ув светлина, продолжување на животниот век на производот.8 lbs, што го прави пренослив моќ станица за авантура на движење. Се прилагоди на агол на соларен панел според нивото на сончевата светлина ќе ја добиваат.5-15 часа по полнење стапка од 10-25 V/12 A max, 200 W max текст. ⚡[3 x AC МЕСТА И 720 Wh КАПАЦИТЕТ] : РЕКАТА Про како генератор може да моќ до 10 уреди истовремено со повеќе штекер опции, вклучувајќи 3 чиста синусен облик AC места.Имајте на ум дека вкупната номинална wattage на AC места треба да биде под 600 W (пренапони 1200 W).

Основни карактеристики

Најдобри понуди