• Обновено
360W 12V Соларен Панел за Полнење за Motorhome со 30A LCD Задолжен Контролор + M/F Конектори + Кабли Off-Grid Систем

360W 12V Соларен Панел за Полнење за Motorhome со 30A LCD Задолжен Контролор + M/F Конектори + Кабли Off-Grid

Rating 
DEN 191.76

Залиха
Во магацинот.

120 W Стакло Цврсти Соларен Панел со Одделение Премиум соларни ќелии ,Погоден за Домашни, Куќа ,Кабината, Покривот, motorhome,Campervan,Караван, RV, Патување Приколка, Кампување автомобил, камион,Јахта, Брод ,Градина,Фарма и други исклучување мрежа систем.Пред-drilled дупки на задниот дел од панел се овозможи брза монтажа и обезбедување.Погоден за Домашни, Куќа ,Покривот на Кабината, Campervan,Караван, RV, Голф автомобил, камион,Јахта, Брод,и др.Висок модули конверзија ефикасност до 21%, Напредни и gre материјал со мулти-слоевит лист laminations ќелија подобрување на перформансите и да се обезбеди подолг животен век.PWM LCD Задолжен Контролор со 2 USB порти,12 V/24 V систем auto-сензори, LCD екранот може да укажуваат на батеријата напон и полнење на струја, со батерија сменат, преоптоварување, краток спој и со текот на полнење/празнење заштита обезбедува поширока исклучување мрежа апликации и безбедност. 25 година преносливи излезна гаранција; 5 година за 95% ефикасност стапка, 10 година за 90% ефикасност стапка, 25 година за 80% ефикасност стапка,5 година материјал и изработка гаранција.

Основни карактеристики

Најдобри понуди