• Обновено
MEIGONGJU 400W Соларен Панел Батерија Полнач со USB Соларни ќелии Комплет Заврши Преносни Количка за Полнење Систем за Соларна Енергија Кампување Автомобил

MEIGONGJU 400W Соларен Панел Батерија Полнач со USB Соларни ќелии Комплет Заврши Преносни Количка за Полнење

Rating 
DEN 938.40

Залиха
Во магацинот.

1. Направени од високо-квалитетни материјали, еколошки, водоотпорен, трајни и чувствителни. 2. Тоа може да се користи за полнење на мобилните телефони, мобилни напојување, лаптопи, таблети, GPS, камери итн. 3. Пренослив, свитлива, мала тежина, лесно да се носат. 4. Тоа може да се обезбеди континуирано напојување дури и во облачни денови. 5. Погодна за активности на отворено, за итни случаи како и на отворено работи.Модел : 400 W четири пати package Working напон : 18 (V)Систем напон : 600 (V)Отвори коло напон : 21 (V)Број на батерии : 24 (компјутери, само), Димензии : 1170*410*30 (mm)Референтна тежина : 1.75 (KG)сертификација на производи : ce USB излез : 5 V, 2 ASolar излез : DC28 VMaterial : 600 D водоотпорен cloth Conversion ефикасност : 23-24%Излезен интерфејс : DC / USB/MC4 Suitable за : мобилни телефони, мобилни напојување, лаптопи, таблети, GPS, камери, USB фанови, USB светла, итн.пакет : 1 X 400 W соларни panel1 X алигатор clip1 X DC полнење cable1 X автомобил полнење cable1 X двојно-раководител DC cable6 X carabiner10 X лаптоп конектор.

Основни карактеристики

Најдобри понуди