• Обновено
KELUNIS Соларен Панел за Полнење 200W 12V Monocrystalline Батерија Полнач Одржувачот, Висока Реализација Ефикасност, го Издржат Високи Правец на Притисок и Нови Оптоварувања, Ле?

KELUNIS Соларен Панел за Полнење 200W 12V Monocrystalline Батерија Полнач Одржувачот, Висока Реализација Ефикасност,

Rating 
DEN 8478.48

Залиха
Во магацинот.

[Висока Ефикасност]KELUNIS 200 Вати 12 Volt соларен панел е изградена со високи перформанси Monocrystalline соларни клетки кои нудат поголема ефикасност до 23-24% од Поликристални во светли временски услови, што овозможува долг животен век и е речиси одржување слободни. [Трајни]200 W Monocrystalline соларен панел издржат брзината (2400 Pa) и снег оптоварување (5400 Pa), IP65 оценет делница кутија обезбедува целосна заштита против животната средина честички и низок притисок на водата авиони. [Сигурен]Корозија-отпорни алуминиумска рамка за проширена употреба на отворено, дозволувајќи им на панели да трае со децении.Пред-drilled дупки на задниот дел на соларен панел се овозможи брза монтажа и обезбедување. [Разноврсна]се Користи во различни off-grid апликации кои вклучуваат 12 volts низи, вода, транспорт системи за сигнализација и системи и други off-grid апликации.Одлично за off-grid апликации, како што се RVs, приколки, бродови, фрла, и кабини. [Гаранција]200 W соларен панел дополнителен комплет цели за квалитет проследена со квалитет на услуга на клиентите директно обезбедена од страна на производителот.Задоволни решение ќе биде дадена на БИЛО која од вашите проблеми.Нашиот тим за поддршка е на чекање за ВАС.Зошто Да Изберете Преносни Соларен Панел За Полнење?Без разлика дали сте полни генератор, автомобил, лаптоп или гориво за власт пак, соларна енергија ви се опфатени.Нашите преносни соларни панели се солиден, сигурен и лесен за употреба.Искористување на сонцето со преносни соларна енергија, каде и да се.Спецификација : Име : Соларен panel Material : Monocrystalline силикон battery Power : 100 (W)Работен напон : 18 (V)Работат на струјата : 5.56 (А)Отворен коло напон : 22 (V)Големина : 920*670 (мм)Тежина : 6.3 (KG)пакетот содржи : 1x 200 W(2*100 W) Соларен панел.

Основни карактеристики

Name:
Solar panel
Material:
Monocrystalline silicon battery
Power:
100 (W)
Working voltage:
18 (V)
Working current:
5.56 (A)
Open circuit voltage:
22 (V)
Size:
920*670 (mm)
Weight:
6.3 (KG)
The package contains:
1x 200W(2*100W) Solar panel :

Најдобри понуди