• Обновено
Andoer Фотографија Студио Светлина Кутија, Снимање Шатор Кутија Комплет, Мини Виткање Фотографија Студио Softbox со 6 Бои Backdrops 2pc LED Лента со 40pcs Монистра Светлина 6500K USB Ка?

Andoer Фотографија Студио Светлина Кутија, Снимање Шатор Кутија Комплет, Мини Виткање Фотографија Студио Softbox

Rating 
DEN 270.96

Залиха
Во магацинот.

LED Светло : 40pcs висока осветленост светлина бисери на две LED лента, со 6500 K боја температура и 550 LM max.осветленоста, може да обезбеди доволно светлина извор за снимање професионални фотографии.Потекло USB порта на LED лента може да се поврзете лаптоп, AC адаптер или моќ банка за снабдување со енергија со помош на вклучени USB кабел.Широка Примена : преносни фото студио lightbox е специјално дизајниран за shutterbugs, уметници и онлајн продавачите, почетници, исто така може да го користат за да научат да пука за професионални фотографии.Лесен за Ракување : Количка за дизајн, лесно да го постави за мали производи и уште живот фотографија.Материјал & Преносни : Направен од PP материјал, многу издржлив, лесен и пренослив, тоа ќе работи одлично насекаде и во секое време.Спецификации : Бренд : Andoer Главен Материјал : ПП LED Лента Количина : 2pc LED Светло Монистра Количина : 40pcs Lumens : 550 LM Боја Температура : 6000~6500 K (кул бело) Влез : 5 V, 1 A Укината Големина : 23 * 21.5 * 2cm / 9.1 * 8.5 * 0.8 во Ширевте Големина на : 23 * 21.5 * 21.5 cm / 9.1 * 8.5 * 8.5 во Пакет Големина : 27 * 24 * 3cm / 10.6 * 9.4 * 1.2 во Пакет Тежина : 320g / 11.3 oz Note : Не го поддржуваат USB напојување со надворешен напон повеќе од 5 V, како што се брзо полнење.Овој производ е ПП заштита на животната средина материјал, мек материјал, ве молиме пати тоа кога не го користите. (Тоа не може да се стави во долго време), студио за производот мора да биде поврзан со 5 V 1А излез надворешна сила пред употреба.Тоа може да предизвика фатална штета на LED светло чипови еднаш користење на несоодветна надворешна сила.Пакет Листа : 1 * Студио Кутија 6 * Потекло 1 * USB Кабелот 1 * торбичката 1 * Упатство(на англиски).

Основни карактеристики

Најдобри понуди