• Обновено
SteelSeries Arctis 5 RGB Осветлени Гејмерски Слушалки - Црна (Укинати од страна на Производителот)

SteelSeries Arctis 5 RGB Осветлени Гејмерски Слушалки - Црна (Укинати од страна на Производителот)

Rating 
DEN 2399.76

Залиха
Во магацинот.

Ексклузивно Clear Cast микрофон испорачува студио-квалитет на чистина на глас и позадина отстранување на бучавата.Монтажни USB soundcard со Chat Mix ви овозможува да ја прилагодите балансот помеѓу игра и разговор за јачина на мува.S1 говорникот возачи и DTS Headphone : X 71 опкружувачки звук на КОМПЈУТЕР (стерео аудио достапни на Mac, PS4, Xbox Еден, VR, Switch, и Мобилни телефони).Arctis слушалки функција атлетика-инспириран перформанси ткаенина Air Weave уво перници и ски очила суспензија headband за траен удобност.Arctis слушалки освои Red Dot награда за Дизајн на Производ, Том корисникот "Најдобри Вкупно Игри Слушалки," PC Magazine на Издавачот Избор и Nerd Реактор вели, "најдобар слушалки што некогаш сум ја користат за игри на среќа".

Основни карактеристики

Најдобри понуди