• Обновено
Samyang 50mm Т1.5 Висока Брзина Целосна Рамка VDSLR MK2 Cine Објектив за Canon EF

Samyang 50mm Т1.5 Висока Брзина Целосна Рамка VDSLR MK2 Cine Објектив за Canon EF

Rating 
DEN 11638.80

Залиха
Во магацинот.

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .Optically изградена на 9 елементи во 6 групи.Отворот спектар на Т1.5 - T30. Користи 77mm филтер големина.Карактеристики ултра мулти-обложени стакло и 9 отворот ножеви.Агол на гледање на 46.2 степени на целосна рамка и 31.3 степени на APS-C. Монтажа тип : Canon EF.Новиот Samyang 50mm Т1.5 VDSLR MK2 Широк Агол Cine Леќа е еден од Samyang е ново воведени од 3-та генерација на cine леќи под своја VDSLR MK2 линија.Со новиот компактен и елегантен дизајн со мат црна заврши Samyang VDSLR MK2 линија е изградена на претходните генерации на VDSLR линии.Новата 9 сечилото отворот обезбедува непречено кружни bokeh.Зголемена леќа ознаки со фокусни должини се видливи од страните на леќи.На фокусирање опрема има поширока дизајн која се чувствува поудобно кога се фокусира со рака.Нови времето запечатени леќа месеци заштити најранливите јазот помеѓу објективот и камера планината.Samyang VDSLR MK2 леќи се целосно компатибилни во однос на боја препевот и опрема пласман со Samyang VDSLR II леќи.

Основни карактеристики

Најдобри понуди