• Обновено
Fotodiox Про Леќа Планината Компатибилен Адаптер со Nikon Nikkor F Планината G-Тип D/SLR Објективот на Canon EOS (EF/EF-S) Планината dslr фото Камера Тело - со Отворот Контрола, Dial и Gen10 Фок?

Fotodiox Про Леќа Планината Компатибилен Адаптер со Nikon Nikkor F Планината G-Тип D/SLR Објективот на Canon

Rating 
DEN 1519.00
DEN 1530.00
-1 %

Залиха
Во магацинот.

Прецизно одговара и цврсти сите-метална конструкција со хром позлатен месинг месеци за безбедна и цврста одговара; леќа нема игра, јаз или wiggling кога се монтира на адаптер и без корекција е потребно.3 (не се тестираат за подоцна верзии) : 5 D3 Не сите камера модели и фирмверот надградби се достапни за тестирање, некои тест резултати доаѓаат од повратни информации од корисниците.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ограничен 2-Годишно Производителот Гаранција.Месеци Широк Спектар на Гроздобер Workhorse Објективи на Canon EOS (EF, EF-S) Планината D/SLR фото Апарати.Длабочината на адаптери се дизајнирани да се земе во предвид разликите во централна страната растојанија помеѓу објективот и камера за да се обезбеди дека сите објективи, и brand name и трети лица, ќе се фокусира барем за бесконечност (ако не и малку минатото).Enhanced изработка и висока толеранција изградба бара професионалци; Бесконечност Фокус или Надвор да се Гарантира.Вистински производ може да се разликува малку заради постојаните подобрувања во дизајнот.Надграден и Проширен, Генерација v10 Фокус Потврда Чипови за Зголемување на Compatability. • Ако вашиот објектив нема прирачник отворот контрола прстен, леќа отворот ќе се вратите на неговата стандардна позиција, која во зависност од леќа е или запрен надолу за да нејзин најголем f-stop или ќе се отвори кон својата најмалите f-stop.Компатибилен Канон (EF, EF-S) Монтирање на Камери Вклучуваат : • Фирмверот 1.) ќе бидат нарушени.

Основни карактеристики

Најдобри понуди