• Обновено
Leica 35mm f/1.4 ASPH Summilux-M за Leica M Серија Камери

Leica 35mm f/1.4 ASPH Summilux-M за Leica M Серија Камери

Rating 
DEN 2400.00
DEN 4199.76
-43 %

Залиха
Во магацинот.

Оптички дизајн на Leica Summilux-M 35mm/ф1.Ефективна видливост преку пронаоѓачот на изглед го должи на компактни димензии.Висок квалитет, сите-метал леќа худ.5 Најголемиот репродукција сооднос за Leica М8 модели : прибл.8 mm (од врвот на 1 објектив елемент) Растојание поставување Фокус спектар 0,7 метри да ∞ Скали во комбинација метар / стапки на дипломирање од Најмалиот објект поле / за 35mm : прибл.4 ASPH е опремен со Варијабилна Елемент, кој го задржува извонредни слики перформанси на многу високо ниво, дури и во близина фокусирајќи се на далечина. На Leica Summilux-M 35 mm/ф1. 47mm со 35 мм-format Оптички дизајн Број на леќи / групи 9 / 5 Aspherical површини 1 Позиција на влезот ученик 16.

Основни карактеристики

Најдобри понуди