• Обновено
Leica Широк Агол 35mm f/2.0 Summicron Р Прирачник се Фокусира на Леќата (со ROM Контакти) 11339

Leica Широк Агол 35mm f/2.0 Summicron Р Прирачник се Фокусира на Леќата (со ROM Контакти) 11339

Rating 
DEN 710.40

Залиха
Во магацинот.

На Summicron-Р 35mm f/2.0 објективот е брз широк агол леќа, одликува со минимални vignetting, многу ниска дисторзија и одлични одблесокот сузбивање.Тоа е одличен објектив за животот-како, импресивен снимки и совршен за голем диверзитет на предмети.Неговите компактни димензии и мала тежина се направи совршен туристички придружник.

Основни карактеристики

Најдобри понуди