• Обновено
Leica Summilux-SL 50mm f/1.4 Aspherical Објективот за SL & T Систем Камери

Leica Summilux-SL 50mm f/1.4 Aspherical Објективот за SL & T Систем Камери

Rating 
DEN 1440.00

Залиха
Во магацинот.

Leica Summilux-SL 50mm f/1.4 Aspherical Објективот - Предните и Задните Леќи на Капи - Леќа Худ - Leica 2 Година Ограничена Гаранција.Бренд : Leica.Леќа Серија : None.Боја : Црна.Леќа Тип : Стандард.LEICA SUMMILUX-SL 50mm f/1.4 ASPH. - Новите референтни објективот на овој фокусна должина На Leica Summilux-SL 50mm f/1.4 ASPH е првиот SL премиер леќа во Leica портфолио.Оваа автофокус објектив обезбедува извонредна оптички перформанси и го поставува следната генерација репер од лидерите во оптичка технологија.Благодарение на внатрешен фокус, вкупната должина на објективот останува непроменет и кога фокусирање.Овој објектив нема компромис за кој било аспект на оптички перформанси.На Leica Summilux-SL 50mm f/1.4 ASPH оптички дизајн содржи вкупно 11 елементи, од кои две се aspherical елементи и четири се направени од очила со аномален делумно дисперзија за корекција на хроматските аберации.Изградба Детали посебна карактеристика на нејзината изградба е моторизирани фокус систем.За разлика од рачно фокусирани премиер леќи, каде што должината обично варира кога фокусирајќи се, на Leica Summilux-SL 50mm f/1.4 ASPH.има внатрешен фокус.За да се обезбеди висок слики перформанси во текот на целиот фокус спектар, на фокус групата е детално ја изградени со aspherical елемент, сепак останува светлина доволно за да се гарантира брзо автоматско фокусирање.Неговите оптички дизајн содржи вкупно 11 елементи.Од нив, две се aspherical елементи и уште четири се направени од очила со аномален делумно дисперзија за корекција на хроматските аберации.Овој комплекс оптички изградба намалува сите monochromatic a.

Основни карактеристики

Најдобри понуди