• Обновено
Сигма 18-35mm Ф1.8 Уметност DC HSM Објектив за Canon, Црна и бела (210101)

Сигма 18-35mm Ф1.8 Уметност DC HSM Објектив за Canon, Црна и бела (210101)

Rating 
DEN 15072.00

Залиха
Во магацинот.

Исто така, снимањето на помали отворот вредности ќе се зголеми DOF со што се намалува "фокус прашања" како резултат на варијации и го намалува износот на падот на (Vignetting).5 mm на 35mm камера.Ова може да се коригира со користење на БОЛЕСТ fine tune ( За Nikon Систем) или БОЛЕСТ Микро на Вредноста( За Canon Систем) во камерата е Menu (мени) за да го калибрирате објективот на специфични камери.8 DC HSM вклучува широк стакло моделирани aspherical објективот со Посебни Ниска Дисперзија (SLD) стакло за да се компензира за аберации и кривини на најширок агол.23 оптички Зум.Првиот широк агол на стандарден зум објектив за да се постигне голем отвор на 1.8 преведува 27mm-52.На Сигма 18-35mm 1.Па можете да остатокот увери дека тоа е нешто што знаеме опширно, и да се грижи многу за тоа.Ring-тип ултразвучно испитување-тип БОЛЕСТ мотор со полно работно време прирачник се фокусира, 72mm филтер големина.8 максимална бленда.Достапни во Канон EF (EF-S), Sony Алфа (dot), Nikon f (DX) месеци.Прислушување во Сигма долга историја на леќата иновации, на 18-35mm 1.USB Док компатибилни, MC-11 компатибилни.Ние сме го направиле тоа на нашата мисија.Минимална фокус растојание 28 cm/ 11.

Основни карактеристики

Најдобри понуди