• Обновено
Џеј Strongwater Камен Работ 4 x 6 Рамка

Џеј Strongwater Камен Работ 4 x 6 Рамка

Rating 
DEN 14280.00

Залиха
Во магацинот.

Сончева светлина glistens на нашата Lorraine Камен Работ 4" x 6" Рамка, дозволувајќи им на jeweler е занает на рака врежан текстури и рака-полиран детали да блесне.Pewter метал заврши во 18 K златото на нашиот Род Ајленд работилница.Џеј Strongwater е дизајни се вкоренети во накит одлуки и се потсетува на убави, стариот свет opulence.Секое парче е прецизно рачно изработени и bejeweled со полу-скапоцени камења, често се потребни неколку недели за да се заврши.Џеј Strongwater парчиња се стручно се рачно изработени и се од исклучителна, преданија квалитет.Материјали : Pewter, 14kt мат злато со светло кафеава античкиот.Рачно насликани со емајл и рака-сет со Сваровски камења.Рачно изработени во нашиот Род Ајленд работилница.Димензии : 5" W x 7" H. Големина : 5 Инчи, Широк x 7 Инчи Tall Picture Големина : 4 Инчи x 6 Inches Sunlight glistens на нашата Lorraine Камен Работ 4" x 6" Рамка, дозволувајќи им на jeweler е занает на рака врежан текстури и рака-полиран детали да блесне.Pewter метал заврши во 18 K златото на нашиот Род Ајленд работилница.Pewter рамка со 14 K злато заврши, рака-емајлирани и рака-сет со Сваровски кристали на Џеј Strongwater Род Ајленд работилница.

Основни карактеристики

Најдобри понуди