• Обновено
VBENLEM Комерцијални Мека Служи сладолед Создателот 5 Литри На Час Countertop Нерѓосувачки Челик 3 Вкусови Совршен за Ресторани, Снек Бар супермаркети

VBENLEM Комерцијални Мека Служи сладолед Создателот 5 Литри На Час Countertop Нерѓосувачки Челик 3 Вкусови Совршен

Rating 
DEN 1610.40

Залиха
Во магацинот.

СИЛНА ФУНКЦИОНАЛНОСТ - Со две 3 L (0. 79 gal) храна одделение од нерѓосувачки челик жирито, моќен Panasonic компресор, изградена-во експанзија пумпа, високо ефикасни радијатор и R410a течност за ладење.Производство е до 16-18 L/h (4. 2-4. 7 gal/h).Во можност да се постојано се произведуваат околу 10 сладоледи. 2+1 ВКУСОВИ - Со две изградена-во нерѓосувачки челик садови за три вкусови на сладолед одлуки, вклучувајќи и двајца еден вкусови и еден микс вкус.ИНТЕЛИГЕНТНА КОНТРОЛА - Време, температура, цврстина и квантитетот да се интегрираат во еден, прикажан на еден LCD панел.Исто така со еден клик чистење функција и материјал недостаток во системот за заштита.РАФИНИРАНИ ФИТИНЗИ - Доаѓа со надворешен влажна-доказ конус држачот за погодност fetching и монтажни капе лента за лесно чистење.ШИРОКА УПОТРЕБА, Може да се користи за да се направи меки сладолед, јогурт и други sorbets без тривијални чекори.Широко се користи во ресторани, кафулиња, брза храна, продавници, итн.Модел : A168. Ладилни : R410a Течност За Ладење.Компресор : Panasonic.Излез : 16.5-18.5 L/h (3.75-4.20 gal/h).Капацитет : 3 L*2 (0.68 gal*2).Моќност : 1200 W.Бруто Тежина : 65.5 kg (144.1 lbs).Бруто Димензии : 18.5"x16"x29.5".Оваа countertop дизајниран комерцијални мека служи сладолед машина е во можност да се направи 2+1 вкусови на сладолед, со еден клик чистење функција и материјал недостиг аларм функција.Тоа доаѓа со Panasonic компресор, две 3 L (0.79 гал) на 304 нерѓосувачки челик жирито, еден надворешен влажна-доказ конус носителот и LED дисплеј за директно набљудување на машината е операција, која го прави совршена алатка за места со големи потреби, како што клубови, кафулиња, ладни пијалаци специјализирани продавници и сл.

Основни карактеристики

Најдобри понуди