• Обновено
NineLeaf 3 Тркалаат D30S Етикети, Термички самолепливи Дедо Мраз/Виножито/Зајакот Хартија Етикета Налепница за Домашната Канцеларија, Компатибилен со D30S Етикета Создате

NineLeaf 3 Тркалаат D30S Етикети, Термички самолепливи Дедо Мраз/Виножито/Зајакот Хартија Етикета Налепница

Rating 
DEN 1485.60

Залиха
Во магацинот.

Разни Етикета Стилови : термичка хартија ленти може да се намали за било должината на вашата потреба, како етикета или лепило налепница, нудат многу различни стилови за да ги задоволат вашите дневни потреби : Етикета хартија, Солидна боја етикета, Транспарентна етикета, Кабел етикета, Моделот етикета, Jewery цена етикета хартија Известување за инсталација : ве Молиме не го раскинам налепница на страната на ролна да содржи печатење чип сензор, со кој може да им помогне на лента автоматски препознаен од страна на печатач, по инсталирањето на правилно лента, вие не треба да го поставите големина на етикетата на печатач.Карактеристики : Водоотпорен, масло-доказ и sratch доказ, без остатоци лево кога се отстрани етикета имаме многу видови на етикетата за muti-функција на Примена : 1.Nine Leaf 3 тркалаат термичка хартија етикети (130 labels по тек), во Боја : Дедо Мраз, Виножито дожд, Ротквица & Зајакот, Димензија : 9/16'" x 1 до 15/16" (14mm x 50mm), Компатибилен за сите D30 S 3 Боја (бела кафена и розова) bluetooth термички безжична мини преносни етикета создателот.Високо квалитетни суровини им овозможи на секоја етикета да се држиме за било која површина тесно.D30 S labels се идеални за организација и personization дома, канцеларија, финансии, бизнис употреба.Моќен лепило кое се користи за да се направи тоа леплива и долготрајни.Употреба Напомена : ве молиме да не го раскинам налепница на страната на ролна да содржи печатење чип сензор, со кој може да им помогне на лента автоматски препознаен од страна на печатач, по инсталирањето на правилно лента, вие не треба да го поставите големина на етикетата на печатач.Етикета Печатач Карактеристики Број на Модел : DCP1450-UTE-130-3 PK Димензија : 14mm x 50mm (9/16" x 1 до 15/16") Пакет Вклучуваат : 3 Тркалаат, 130 labels се тркалаат по Боја : Дедо Мраз, Виножито дожд, Ротквица & Зајакот Материјал : Термичка Хартија Компатибилност : компатибилен за сите D30 S етикета создателот во бела мечка, кафеава мечка и розова свиња боја.

Основни карактеристики

Најдобри понуди