• Обновено
Kristin Ess Една Виолетова Шампон, 10 fl. оз.

Kristin Ess Една Виолетова Шампон, 10 fl. оз.

Rating 
DEN 288.00

Залиха
Во магацинот.

"Сакав да се создаде пурпурна шампон која е одлична за тонирање блондинки + brunettes и е исто така сулфат-слободен..јас отсекогаш сум имал тешко време утврди дека комбо.Ако ви се допаѓа ashy на ѕвонење или дури и пастелни лаванда тонови, можете да го користите ова секој пат кога ќе шампон.Ако ви се допаѓа неутрални тонови, го користат само кога е потребно да се намали месинг.Користете го ова со или без Една Виолетова средството за смекнување на косата на природен или боја-третирана коса." - Kristin Ess.Очисти + Состојба : чиста, добро условено платно е од суштинско значење.Овие универзални, сулфат-бесплатни производи очисти + длабоко состојба да ја напушти губење на чувството moisturized, целосна и гледа сјајна од коренот до врвот.Ултра-виолетова боја, Месинг намалување, Интензивна тонирање , Сјај за враќање, Сулфат-слободни.Како Да се : во Зависност од дебелината на вашата коса, да применуваат една четвртина големина или повеќе шампон во вашата дланка.Се применуваат на влажна коса, масажа во вашиот скалп за да се создаде една богата пенливата.Со виолетова шампон сакате да бидете сигурни дека ќе се применува повеќе информации за производот каде што ќе видите повеќе месинг.Нека седат малку повеќе кон коренот каде коса има тенденција да бидат помалку porous и повеќе топло.Потоа нека се кандидира низ завршува како што шампон.Исплакнете и следат со клима уред или хидрантни маска.Без суровост, keratin безбедно, без сулфати, parabens + phthalates.Една Виолетова клима уред може да се користи на боја третирани или природно руса коса.Тоа е одлична за тонирање и исто така сулфат-слободни.Тоа е добро за сите типови коса.

Основни карактеристики

Најдобри понуди