• Обновено
INTSUPERMAI Автоматско Завртки Фидер Електрични Шрафцигер Воздух Дува Машина Завртки за Заклучување Снабдувач

INTSUPERMAI Автоматско Завртки Фидер Електрични Шрафцигер Воздух Дува Машина Завртки за Заклучување Снабдувач

Rating 
DEN 1113.60

Залиха
Во магацинот.

5 дик/ парче Домаќин површината материјал : глазура Компримиран воздух притисок : 0. 【Брзо】Со воздух-дува завртка внесувач, тоа може целосно да го спаси време за да сфатат и да се пресели завртки и времето на усогласување и чекање.По заклучување на една завртка, уште еден ќе бидат испратени до устата на шрафцигер еднаш е укината.【Погодно】 Тоа може да се спаси рака да се одржи на производи и може да се спаси позиционирање тела ако производот е мал.На шрафцигер е толку светло и мали дека тоа нема да се блокираат работникот ја видите.2 инчи Нето тежина : 20.Microcomputer control panel, различни параметри прилагодливи.Изработен од челична конструкција, целата машина е цврст и издржлив.Зачувување на трудот.После тоа, електрични или пневматски шрафцигер ќе заклучите завртки во право место на производи. 【Чисти】Тоа може да се избегне загадувањето на завртки за зачувување на акција на fetching завртки со рака.Оваа машина се состои од два дела : завртка - хранење систем и завртка-систем на заклучување.Спореди со традиционалните шрафцигер, автоматски шрафцигер машина само за потребите на една страна да се одржи на шрафцигер и усогласување на завртката дупка.2 fts) (ве Молиме да не контактирате доколку ви треба должина) Бучава : подолу 60db Капацитет на Завртка Џеб : 3000 PCS Соодветни завртки главата облик : Збор, крстот, триаголник, клуб, внатрешниот хексагонални, H форма и така натаму Главниот мотор големина на : 10.Бучавата е под 65db.6 MPa Пренесување на Далечина : 1.Прво, хранење систем ќе цел завртки и ги дистрибуира преку алокација, а потоа да ги испратите на шрафцигер преку цевка.Производ Параметри: Напон : 110 V/60 Hz Моќност : 50 W Мотор : Авијација одделение brushless мотор е Применливо навој дијаметар : M2(Други спецификации треба да бидат прилагодени) Завртка се хранат брзина : 0.

Основни карактеристики

Најдобри понуди