• Обновено
RadioPopper Нано Set - Предавател & Приемник

RadioPopper Нано Set - Предавател & Приемник

Rating 
DEN 2638.80

Залиха
Во магацинот.

5 mm Sync Мозок - 1/4" Sync Кабелот Адаптер - Quickstart Водич. 4 Led диоди укажуваат на тековниот канал, како и нивото на батеријата.На Нано Приемникот може да се закачите директно до пепел со интегрирани hotshoe или на кои било други пепел преку 3,5 мм sync порта.На Нано Предавателот е многу мала и се заклучува директно на камерата е hotshoe.Подесување не е лесно како што постојат само две допир-чувствителни копчиња, на моќ/тест копчето и канал изберете го копчето.Тоа е исклучително reliablebasic радио активирањето со најмоќните радио на пазарот.Ова значително ја зголемува копчето живот, како да се нема подвижни делови кои можат да се јават на нечистотија и влага.На Нано е направен од висок сила пластични мешавина што го прави исклучително нерамен.Овој производ може да биде од голема вредност за клиенти кои се на буџет, но сепак не сакаат да sacri ce сигурност и изградба на квалитетот.На Нано користи чувствителни на допир копче за технологија.На Нано Приемникот е hotshoe и синхронизација порт може да се користи истовремено овозможувајќи им на еден Приемник да предизвика повеќе од еден пепел.Тоа е unobstructive и доволно мала да се вклопи во вашиот џеб.Кутија вклучува сè што ви треба за да започнете со снимањето, вклучувајќи батерија, синхронизација мозок и quickstart водич.На Нано е специјална мешавина на пластични го прави исклучително нерамен.

Основни карактеристики

Најдобри понуди