• Обновено
ОЛИМП LED Светло Водич LG-1

ОЛИМП LED Светло Водич LG-1

Rating 
DEN 1372.80

Залиха
Во магацинот.

Вистински Олимп додаток.Компатибилен со Олимп ТЕШКИ камери; TG-5, TG-4, TG-3, TG-2, TG-1. Осветлува макро предмети рамномерно.Counteracts камера сенка.Лесен и брз приврзаност кон камерата.Кога снимањето за вистински closeup со заменлив леќи на камерата, прстен флеш со emitter низ објективот се користи за да се избегне кастинг сенките на дрвјата.Сличен ефект може да се постигне со Олимп LG-1 LED Светло Водич.На LG1 може да биде прикачен на леќата на ТЕШКИ TG1, TG2 и TG3, со помош на вграден LED светло да рамномерно го осветлуваат предмет, извлекување на најдоброто од TG е макро фотографија способности.

Основни карактеристики

Најдобри понуди