• Обновено
Flashpoint R2 Единствен Pin Transceiver (2-Pack)

Flashpoint R2 Единствен Pin Transceiver (2-Pack)

Rating 
DEN 1197.60

Залиха
Во магацинот.

Делува како еден off-камера shutter ослободување.Директни R2 безжична Рачна контрола на 5 Групи.Една единица може да делува беспрекорно како испраќачот или примачот, или и двете, намалување на вашиот инвентар, а да се зголеми вашиот обезбедувач на безжични светлина на сила.На широко признати 2.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ. 2x Flashpoint R2 СП Единствен Pin Transceiver - Lanyard - Manual - Два Година Flashpoint Limited Гаранција.4 GHz R2 Радио Далечински Систем безжичните радио предизвикувачи пренесува на врв на камерата тело и работи со комплетното семејство на Flashpoint Speedlights.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Неверојатниот спектар на овие компактни и лесни единици, како и нивните интегрирани функции и карактеристики ги направи првиот избор на професионални фотографи.Ниво на енергија, Аудио сигнал, и Моделирање Светилка далечински управувач.На Flashpoint R2 СП Единствен Pin Transceiver се протега на моќта на R2 безжичните радио, за рачна контрола во рамките на R2 безжична Семејство, и додава и пренесување и примање на какви било топло чевли флеш или strobe опремени со sync порта, без разлика на возраста или верзија.

Основни карактеристики

Најдобри понуди