• Обновено
Dachstein Woolwear 4 Ply Екстремни Топло Австриската Варени Волна Алпска Види Капа Шапка

Dachstein Woolwear 4 Ply Екстремни Топло Австриската Варени Волна Алпска Види Капа Шапка

Rating 
DEN 2518.80

Залиха
Во магацинот.

100% Волна.Произведено во Австрија.Рака Мие Само. 4 ply Органски Австриската Волна : 3 Насоки на 4.4 wt Волна и 1 Влакно од 7.0 Тежина Волна.Боја Црна ИЛИ Две Тон Mele Сива Ткаат на 100% Австриската Варени Органски Волна.Произведено во Австрија.Потешки и Подебели од нашите Редовни Алпска Капа со Главата Жица за дополнителна Топлина и се Намалува Топлина на Косата.Исклучиво НашатаБез Други 4-ply Волна Капа Како Оваа во Светот од страна на Dachstein Woolwear.Мерки 11in лежи рамно и целосна половина инчи дебела, 50% Повеќе во Финалето на телесната Тежина.Водоотпорен; Рака Мие.Додадовме екстра 2 plys на нашиот омилен Алпска Капа за да се создаде 4 Ply Екстремни Топла Капа!На Dachstein Woolwear 100% Волна Екстремни Топло Алпска Капа е страна поврзана во Австрија.Ќе најдете дека неверојатен дебели варени волна шапка е само она што ви треба за да се задржи телесната температура од избега во најстудените на качува!Совршен за скијање, лов, аикидо, качување, мраз риболов, поларните експедиции и сите други отворено зимски спорт може да се мисли на.

Основни карактеристики

Најдобри понуди