• Обновено
Виски-Brite 01254 Завршувањето на Наушник Четка, 12 x 1 x 5, 5A ПЕРКА, Други Подлога, Алуминиум Оксид Абразивни Ронки, 1 Ширина, 12 Дијаметар

Виски-Brite 01254 Завршувањето на Наушник Четка, 12 x 1 x 5, 5A ПЕРКА, Други Подлога, Алуминиум Оксид Абразивни

Rating 
DEN 2027.28

Залиха
Во магацинот.

Мека Густина и Med/парична казна/многу фини абразивни оценки произведуваат бранеа површини без соединенија.Обезбедува поголема површина контакт од наежвам-тип четки.Континуирано ги снабдува свеж абразиви за конзистентни, униформа завршува.Не-плетени веб е оптоварување и отпорни на топлина, овозможувајќи им на парична казна завршувањето на резултатите на различни материјали.Постигнува декоративни бои на метал, дрво, и композити.Виски Brite завршувањето на наушник четка е изграден од делови од не ткаени материјали шлиц должина и да се постават на цилиндрични јадро.Нашата долготрајна четка обезбедува подобрување на конзистентноста и поголема контрола врз одреден број на критични првично и завршувањето на задачите, да ги вклучува полирање и естетски доработка, како што се бранеа завршува на бакар, Месинг, нерѓосувачки челик, алуминиум и други метали.

Основни карактеристики

Најдобри понуди