• Обновено
Заслуга Супер Заврши Брзо-Промена Мини Мелење-O-Flex Абразивни Размавта Тркала, Навој Месо Тело, Керамички Алуминиум Оксид, 2-1/2 Кол., 1/2 Лице Ширина, Чакал 60, 20000 Макс. ВР?

Заслуга Супер Заврши Брзо-Промена Мини Мелење-O-Flex Абразивни Размавта Тркала, Навој Месо Тело, Керамички Алуминиум

Rating 
DEN 379.20

Залиха
Во магацинот.

Обложени абразиви имаат индивидуални абразивни зрна распоредени на однапред одредени растојание една од друга.Saint-Gobain е сопственик на Заслуги, и има признати како Глобален 100 Одржлив Компанија.Овие инженерните кристали фрактура и refracture во ред нивоа, да се формира мазна, само-острат абразивен материјал.Керамички алуминиум оксид најчесто се користи за средни до високи материјални отстранување на метали.Висок ронки броеви како 400 се во ред и да помогне да се создаде една мазна површина. 1/4"-20 навој вретено за употреба на навој toolholding системи.Тоа е формиран во процес каде алумина гел се сушат и потоа мелени.Керамички алуминиум оксид е посилно од алуминиум оксид, и е само-острат.Крпа отпорен на кинење додека виткање и flexing за време на употреба.Ова е затворен грб диск.Заслуга Абразиви е производство абразиви за deburring и завршувањето на индустрија уште од 1945 година, и се гордеат со својот квалитет и да се фокусира на услугата.Затворена грб покрива 100% од површината со абразивни зрна, за повеќе вкочанетост и подобра завршна површина од еквивалентно со отворен грб, каде абразивни ронки покрива 50 до 70 проценти од површината.Ниска ронки броеви како 40 се крупни и се користи за отстранување на вишокот материјал и обликување дел.Абразиви се користи за различни апликации од обликувањето дел да парична казна доработка, во зависност од чакал големина.

Основни карактеристики

Најдобри понуди