• Обновено
Супериорен Абразиви 10196 SHUR-KUT 3во x 1/2in x 1/4in-20 Алуминиум Оксид Монтирани Размавта Тркала, 60 Ронки (Пакување од 10)

Супериорен Абразиви 10196 SHUR-KUT 3во x 1/2in x 1/4in-20 Алуминиум Оксид Монтирани Размавта Тркала, 60 Ронки

Rating 
DEN 2021.04

Залиха
Во магацинот.

Contoured мелење и по завршувањето.Внатрешната цевка deburring, чистење и полирање.Обликување или рафинирање контури на екипа или машински делови.Заварување цвест мешање или доработка. 20000 Макс. ВРТЕЖИ во минута, 4800 Максимални ВРТЕЖИ во минута.Супериорен Абразиви 10196 SHUR-KUT 3во x 1/2in x 1/4in-20 Алуминиум Оксид Монтирани Размавта Тркала, 60 Ронки (Пакет 10).Флексибилни клапи се наредени radially околу центарот core овозможувајќи висок отстранување и завршна стапки со намален притисок и замор од оператори.Флексибилност на клапи овозможува одлична контрола и conformability на контури и во внатрешноста или околу сложени делови.Како зрна носат далеку, така што не крпа подлога, постојано изложување на свежо абразивен материјал и остри сечење зрна.Брзи промени навој mandrel овозможува брза changeover помеѓу носи и нови тркала, или помеѓу големини и жито.Се користи со навој mandrel адаптер, без дополнителни инструментално е потребно. 3" Дијаметар x 1/2" Ширина x 1/4in-20 месо тело.

Основни карактеристики

Најдобри понуди