• Обновено
Hestra Сите Планински CZone Glove - Водоотпорен, Разновиден Ракавица за Скијање, Сноубординг и Mountaineering

Hestra Сите Планински CZone Glove - Водоотпорен, Разновиден Ракавица за Скијање, Сноубординг и Mountaineering

Rating 
DEN 2518.80

Залиха
Во магацинот.

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.НАМЕНЕТА ЗА : Сите Планински CZone Ракавица е дизајниран за скијачи, snowboarders, и mountaineers кои сакаат најдобра заштита од студот.ИЗДРЖЛИВИ ВОДООТПОРЕН МАТЕРИЈАЛ : Windproof, водоотпорен, и дише, овој ракавица withstands најтешките на сите надворешни услови и ќе ве заштити од сите видови на времето.ЗАДРЖИ ТОПЛИНАТА : Наредени и изолирани со 100% полиестер, оваа ракавица ќе ги задржи вашите раце убаво и toasty во најстудените услови.CZONE МЕМБРАНА : Оваа ракавица е CZone вметнете ја дава дополнителна водоотпорен и дише мембрана четврта слој да се создаде топол и пријатен удобност област за вашите раце.УДОБЕН КАРАКТЕРИСТИКИ : Оваа ракавица карактеристики мал џеб да ги чува сите essentials, снег заклучување за да се задржи на ладно надвор и топлина во, и патентирана fingertip арматура да се отстрани отклонување од површини кои се најмногу носат и солза.

Основни карактеристики

Најдобри понуди