• Обновено
Wesco 240003 Делукс Серија Тапан Камион, Moldon Гумени Тркала, 1000-lb. Капацитет, 23-1/2 Ширина x 60 Висина x 17 Длабочина

Wesco 240003 Делукс Серија Тапан Камион, Moldon Гумени Тркала, 1000-lb. Капацитет, 23-1/2 Ширина x 60 Висина

Rating 
DEN 3719.52

Залиха
Во магацинот.

Тапан камион за транспорт на 30-gal.и 55-gal.челични тапани. 1,000-lb.капацитет.Подвижна оска за намалена пауза одново и load balancing напор.Две 10" moldon гумени тркала за маневрирање.Мерки 23.5" x 17" x 60" во целина.Оваа Wesco 240003 тапан камион има 1,000-lb.капацитет и може да се користи за транспорт на 30-gal.и 55-gal.челични тапани.Има 1" структурни цевка рамка и двоен-заварени споеви за сила.Камионот има заменливи двојно-beveled носот prongs и свири кука за обезбедување на тапани.Тоа мерки 23.5 x 17 x 60 инчи (W x D x H) вкупно. (W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад; H е висина, вертикална оддалеченост од дното кон врвот.) Рамката има подвижна оска за намалена пауза одново и load balancing напор, две 10" moldon гумени тркала за маневрирање, и потпирач за исправена складирање.Овој тапан камион е погоден за употреба во индустриските и комерцијалните материјал ракување апликации.Рака камиони, исто така познат како две тркала dollies, се користи за транспорт на тешка или крупни работи, особено во комерцијален производ, дистрибуција и испорака.Рака камиони се L-облик, со рачки на врвот, две тркала на дното, и мала платформа која допира земјата кога камионот е исправена.Оптоварување е поставен на платформа и камионот е навалена назад, балансирање на тежината во текот на тркала.Напојува од страна камиони имаат платформа која лифтови на вчита до, или намалува надолу, за да се намали човечки труд.Некои рака камиони може да биде конвертибилна да платформа за движење на камиони голем или тежок товари.Другите fold flat за складирање.Wesco произведува материјал ракување со опрема под Wesco и Lexco брендови.Компанијата, основана во 1948 година, е со седиште во Северна Велс, PA.

Основни карактеристики

Најдобри понуди