• Обновено
Супер Антена MP1LXMAX Делукс Tripod 80m-10m HF +2m VHF Преносни Антена со Одат Кеси шунка Радио Аматерски

Супер Антена MP1LXMAX Делукс Tripod 80m-10m HF +2m VHF Преносни Антена со Одат Кеси шунка Радио Аматерски

Rating 
DEN 2124.00

Залиха
Во магацинот.

АНТЕНА : На MP1 C Антената што е во срцето на оваа високи перформанси систем со повторливи прецизност.Поставите вашиот саканата HF фреквенција на Super Slider и да почне да се предава.Тоа е максималната HF-VHF топ-of-the-линија setup понудени од страна на Супер Антена, со што сè се подготвени да одат во 2 Супер Оди Кеси.ЕФИКАСНОСТ : во Рамките 1d B на целосна големина четврт-бран вертикална антена на 20 метри (како што се мери од страна на HFpack Пенали).На трајни Super Whip е неуништив Титаниум метални легури, толку флексибилни дека тоа може да биде свиткан во 12 инчен дијаметар на кругот и сместени во движење Торба.TRIPOD : На расклопна TM4 Големи Делукс Tripod овозможува таа да се постави на било погодно површина, на отворено или во затворен простор.Дали на вашите потреби се експедицијата, носат-на, балкон, викенд се-далеку, или Em Comm катастрофа олеснување.ОВАА Е : На Делукс Tripod Супер Антена, топ-of-the-линија подесување, со Сите HF Бендови 80m-6m и истовремено VHF 2 метри.Tripod Пропадна Големина : 25" (64cm).Голем сигнал во мал пакет.

Основни карактеристики

Најдобри понуди