• Обновено
Готвење Факели Полесни, Удар Факел Нема Истекување Реверзибилна Прилагодливи 4 Брзини Електронски Палење Преносни за Заварување

Готвење Факели Полесни, Удар Факел Нема Истекување Реверзибилна Прилагодливи 4 Брзини Електронски Палење Преносни

Rating 
DEN 347.76

Залиха
Во магацинот.

Безбедна Врска : Одговара за општи гас во резервоарот, резервоарот конектор ветувања на безбеден и лесен за инсталација нема истекување.Едноставен за Палење : Електронски палење копчето додава повеќе удобноста на вашиот операција, која обезбедува подобра безбедност, како и.Прилагодливи Temp : 4 температура брзини им овозможи на авто регулација на пламен, на состанокот на вашите потреби за нежно оган и силен оган.Широка Употреба : Може да се користат на бакар цевки за заварување, отворено скара, животински влакна отстранување, накит топење, итн.Лесно да се Носат : Овој удар факел има мала тежина и компактни димензии, па тоа е многу лесно да се носат за надворешна употреба.Функција : 1. Прилагодливи Temp : 4 температура брзини им овозможи на авто регулација на пламен, на состанокот на вашите потреби за нежно оган и силен оган.2. Едноставен за Палење : Електронски палење копчето додава повеќе удобноста на вашиот операција, која обезбедува подобра безбедност, како и.3. Безбедна Врска : Одговара за општи гас во резервоарот, резервоарот конектор ветувања на безбеден и лесен за инсталација нема истекување.4. Широка Употреба : Може да се користат на бакар цевки за заварување, отворено скара, животински влакна отстранување, накит топење, итн.5. Лесно да се Носат : Овој удар факел има мала тежина и компактни димензии, па тоа е многу лесно да се носат за надворешна употреба.Спецификација : Предмет Тип : Удар Torch Material : Нерѓосувачки Челик + ABSColour : White Type : Може да се користи во обратна насока.Применливи Сценарија : За бакар цевки за заварување, отворено скара, животински влакна отстранување, накит топење, итн.Пакет Листа : 1 x Удар Факел.

Основни карактеристики

Item Type:
Blow Torch
Material:
Stainless Steel + ABS
Colour:
White
Type:
Can be used in reverse.
Applicable Scenarios:
For copper pipe welding, outdoor barbecue, animal hair removal, jewellery melting, etc. 
Package List:
1 x Blow Torch :

Најдобри понуди