• Обновено
Јамаха RX-V381BL Приемник (Црна)

Јамаха RX-V381BL Приемник (Црна)

Rating 
DEN 8376.00

Залиха
Во магацинот.

Репродукција на аудио со дискретни 5. 4 K Ултра HD помине-преку (HDCP 2.2020 pass-through.Гледајте телевизија и филмови во одлична 4 K Ултра HD видео што поддржува HDCP 2.Ќе уживате во видео и музика со звук кој има исклучителна моќ и присуство.Екстра Бас амбиент за помали сателитски звучници.Оваа единица поддржува најновите HDMI стандардите, благодарение на пренос на 4 K видео во 60 рамки во секунда (pass-through само).1-канален засилувач дизајн кој е автоматски се калибрира со YPAO обезбедување на вашето слушање средина има оптимален звук изведба без оглед на неговата форма или големина на соба.Овој ексклузивен низок опсег подобрување на технологијата обезбедува побогат бас отколку што би се очекувало од помала големина јазик, додека одржување на добри локализација и звук рамнотежа дури и со компактна предните звучници.Потемна црнците, побели белци, и повеќе живописни бои.Целосно да уживаат во висока дефиниција за видео квалитет на 4 K без деградација заедно со HDCP 2.AV приемник кој поддржува Bluetooth, за безжични на репродукцијата на музика.YPAO (Јамаха Параметрска соба Акустична Optimizer) се анализира соба акустика и се прилагодува на различни аудио параметри за оптимални звук за само неколку минути се осигура дека слушање област е дотеран за да се обезбеди најдобри аудио искуство е можно.Кога сабвуфер се користи, тоа ја подобрува обемот на целиот низок опсег на говорникот систем, не само на предните звучници, но исто така и подобрување на басот од subwoofer.Игра вашиот омилен стриминг услуга.2020 компатибилност и дискретни 5.YPAO микрофон аудио калибрација.2, висок динамички опсег (HDR), BT.Се чувствуваат вашите падови.2020 компатибилност.Виртуелна Кино Фронт.Таа, исто така поддржува поширок избор на бои на БТ.2020 се поддржани).2 кои се целосно во согласност со најновата заштита на авторските права, стандард за 4 K видео пренос.

Основни карактеристики

Најдобри понуди