• Обновено
ЗАФАТЕН-АГОЛ О-Прстен Шеф Хидраулични Печат Комплет, SAE 900 Серија, 12 Големини, Buna-N 90, Пакет на 275 Парчиња

ЗАФАТЕН-АГОЛ О-Прстен Шеф Хидраулични Печат Комплет, SAE 900 Серија, 12 Големини, Buna-N 90, Пакет на 275 Парчиња

Rating 
DEN 719.76

Залиха
Во магацинот.

Висок Квалитет : Направен од Buna-N 90, Нитрилна (NBR) материјал,има одлична масло resistence, како и добри resistence на временските услови и нагон за чешање на окото.Мулти големина : може да се добие добар избор на 12 популарни големини о прстен кој дојде во рака,може да се сретне речиси сите ваши потреби.Широка Примена : се Користи за запечатување директно тема цевка фитинзи (ШЕФ Тип) во хидраулична опрема,шеф цевки вклучите апликацијата,хидраулични фитинг,хидрауличен транспорт,пневматски мотори,цилиндри,пумпи и вентили и сл.Корисна Пакување : Опремени со проѕирна пластична кутија, сите О Прстени се добро сместени во одвоени мали мрежа-форма простор, што го прави лесен за носење, одберете и се соберат.Услуги на клиентите се : ви се незадоволни од било која причина, се вратат на вашиот комплет без прашања и ќе се обезбеди целосна наплата.ЗАФАТЕН-АГОЛ 275 PCS Шеф Хидраулични NBR 90 O-ring-Комплет за Апликација : Овој комплет се користи за запечатување директно тема цевка фитинзи (ШЕФ Тип) во хидраулична опрема,шеф цевки вклучите апликацијата,хидраулични фитинг,hydraulicpumping,пневматски мотори,цилиндри,пумпи и вентили и сл.Големина на Табела : 916 големина,-16 фитинг,1" цевка OD,10 PCS914 големина,-14 фитинг,7/8" tubbe OD,10 PCS913 големина,-13 фитинг,13/16" цевка OD,15 PCS912 големина,-12 фитинг,3/4" tubbe OD,15 PCS911 големина,-11 фитинг,11/16" tubbe OD,20 PCS910 големина,-10 фитинг,5/8" tubbe OD,20 PCS909 големина,-9 фитинг,9/16" цевка OD,20 PCS908 големина,-8 фитинг,1/2" цевка OD,30 PCS907 големина,-7 фитинг,7/16" цевка OD,30 PCS906 големина,-6 фитинг,3/8" цевка OD,35 PCS905 големина,-5 фитинг,5/16" цевка OD,35 PCS904 големина,-4 фитинг,1/4" цевка OD,35 PCSPlastic складирање случај со етикетата за да се идентификуваат големини.

Основни карактеристики

Најдобри понуди